دستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس (TENS)

- دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FES

- 3 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

- دارای مجوز رسمی از وزارت صنایع و معادن

- دارای تائیدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

جدید

2,860,000 ریال

 • 60hz هرتز
 • 2 کانال

مشخصات

وزن2640 گرم
جنس بدنهاستیل
گارانتی3 سال گارانتی تعویض

توضیحات

ویدیوی مربوط به دستگاه فیزیوتراپی ( تنس ، فارادیک و FES ) :

دستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس  (TENS)

ویژگی ها:

- دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FES

- 3 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش

- دارای مجوز رسمی از وزارت صنایع و معادن

- دارای تائیدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

- دارای گواهینامه استاندارد بین المللی iso10002: 2004 از شرکت QS سوئیسدستگاه الکتروتراپی - فیزیوتراپی برجیس با تعداد کانال و میزان فرکانس های متفاوت موجود می باشد.دستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس (TENS)


رهایی از درد بیماران اساس مراقبت پرستاری است و شناسایی مفهوم مدیریت کنترل درد از اهمیت فراوانی برخوردار می‌باشد. با توجه به این که سالیانه بیش از صدها میلیون نفر در سراسر جهان تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند و درد پس از عمل را تجربه می‌کنند، لذا درد یکی از بیشترین مشکلات تشخیص داده شده، در بخش‌های جراحی است.

دردهای حادی که با استفاده از فرکانس TENS می توان تسکین داد عبارتند از:

درد سرطان، درد عصب سه قلو (قفل شدن دهان و فک، کشیده شدن ناگهانی دهان، تیک های عصبی، بی حسی در اندام صورت)، درد فانتومی لگنی، صدمات ورزشی، سیاتیک، درد مفاصل، آرتریت روماتوئید (رماتیسم مفصلی)، استئوپروز (پوکی استخوان)، درد بعد از عمل جراحی، صدمه گردن، درد پشت، آسیب اعصاب محیطی، زونا، سر درد، MS و ...

دستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FES

جریان الکتریکی در نقطه درد باعث می شود بدن ماده ای به نام آندروفین ترشح کند که این ماده برای کمک به سیستم عصبی بدن در مقابله با درد است.

این تکنولوژی در ایالات متحده درمان قطعی و ارزان قیمت برای کسانی است که از درد رنج می برند و از داروهای شیمیایی (مسکن ها و مخدرها) استفاده می کنند که گاه عوارض جانبی بسیار و گاه هزینه های سنگین دارد.

دستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FES

تحقیقات و پژوهش 

محققان پزشکی در دانشگاه دوک آمریکا که بر روی 5000 بیمار این فرکانس را آزمایش و نتایج آن را به ثبت رساندند متوجه شدند که استفاده مداوم در مدت زمان طولانی از این فرکانس نه تنها باعث اعتیاد در فرد نمی شود بلکه هیچ گونه عوارض جانبی هم در بر ندارد.

ارسال پالس های الکتریکی این دستگاه با ولتاژ پائین به سطح پوست باعث تسکین درد می شود. حسن استفاده از این روش در آن است زمانی که فرد بیمار برای تسکین درد خود از مسکن ها و مخدرها استفاده می کند این نوع داروها در تمام بدن بیمار منتشر می شود و ممکن است عوارض جانبی فراوانی در دیگر نقاط بدن در بر داشته باشد ولی با استفاده از محرک الکتریکی فقط بر نقطه دردناک تاثیر گذاشته و هیچ گونه عوارضی ندارد. استفاده از این تحریک کننده برای زخم های باز که معمولا افراد مبتلا به دیابت دچار می شوند و قند خون بالا باعث کندی در روند پیوست زخم می شود بسیار موثر است. (استفاده این دستگاه برای زنان باردار توصیه نمی شود.)

دستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FES

مشخصات دستگاه فیزیوتراپی تنس TENS ، فارادیک و FES :

درمان و پیشگیری بیش از 130 نوع بیماری. تاثیر گذار بر روی سیستم اعصابی و عضله ای. با استفاده از فرکانس FARADIC (فارادیک) می توانید برای رفع گرفتگی های عضله ای و عضله های از کار افتاده و تقویت آنها و از سیستم ماساژ دستگاه می توانید برای رفع دردهای عضلانی و مفصلی و متراکم کردن چربی های بدن استفاده کرد.

همچنین از این نوع فرکانس می توان جهت از بین بردن آثار پوستی که بر اثر زایمان یا چاق و لاغر شدن روی بدن باقی می ماند نیز استفاده کرد.

فرکانس TENS  (تنس) با تاثیر مستقیم بر روی اعصاب می تواند اعصاب از کار افتاده را تحریک و تقویت نموده و بیش از 130 نوع بیماری را پیشگیری و یا درمان نماید.

تجهیزات همراه دستگاه فیزیوتراپی خانگی TENS

94 نقطه حساس، در بدن که اعصاب مرکزی بیماری ها در این قسمت ها می باشند در دفترچه راهنمای دستگاه بطور کامل شرح داده شده است :

دفترچه راهنمای دستگاه فیزیوتارپی تنس خانگی TENS

پدهای مورد استفاده در دستگاه فیزیوتراپی خانگی (TENS) :

پدهای مورد استفاده در دستگاه فیزیوتراپی خانگی TENS

پدهای مورد استفاده در دستگاه فیزیوتراپی خانگی (T.E.N.S)

کابل (الکترود) ها در دستگاه فیزیوتراپی تنس (TENS) :

کابل های مورد استفاده در دستگاه فیزیوتراپی خانگی (T.E.N.S)

دستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FESدستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FESدستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FESدستگاه فیزیوتراپی خانگی تنس دارای 3 برنامه تنس TENS ، فارادیک FARADIC و FES

مدل های مختلف دستگاه الکتروتراپی - فیزیوتراپی برجیس :

- الکتروتراپى 2 کانال فرکانس 60 هرتز

- الکتروتراپى 2 کانال فرکانس 125 هرتز مجهز به مادون قرمز

- الکتروتراپى 2 کانال فرکانس 250 هرتز مجهز به مادون قرمز

- الکتروتراپى 5 کانال فرکانس 60 هرتز

- الکتروتراپى 5 کانال با فرکانس 125 هرتز مجهز به مادون قرمز

- الکتروتراپى 5 کانال با فرکانس 250 هرتز مجهز به مادون قرمز

- الکتروتراپی 400 هرتز دیجیتال خانگی SL400

جهت آگاهی از ویژگی های انواع مختلف این محصول و سفارش کالا با ما تماس بگیرید. 03136684064 - 09364664064


فیزیوتراپی جهت بهبود آسیب دیدگی های شدید :

در آسیب دیدگی های شدید مانند تصادف که فرد دچار درد در ناحیه های کمر، دست، پا و زانو می شود، اگر این نوع دردها به اندازه کافی به طول بی انجامد درد به خودی خود به یک بیماری تبدیل می شود که شایع ترین آنها کمر درد مزمن و آرتروز است که اغلب مردم به مصرف مسکن ها و داروهای تجویزی از این قبیل روی می آورند که در اینجا توصیه می شود با استفاده از محرک الکتریکی TENS که عاری از هر گونه مخدر می باشد جهت تسکین دردهای ناشی از ورم مفاصل، درد پشت و سیاتیک و انواع دردهای ذکر شده استفاده نمایند. همچنین می توان از فرکانس TENS به عنوان درمان جایگزین داروهای ضد افسردگی در زنان مبتلا به سرطان پستان استفاده کرد. (با مشورت پزشک)

تنس


موارد کلی و کاربردی دستگاه الکتروتراپی - فیزیوتراپی برجیس :

1– کاهش درد و التهاب

2– کاهش اسپاسم

3– کاهش سفتی

4– افزایش دامنه حرکتی و تقویت عضلات

5– کاهش دردهای متعاقب صدمات و ضایعات ورزشی

6– کاهش دردهای متعاقب اعمال جراحی و دردهای مزمن و مداوم

7– آماده سازی بیمار برای انجام حرکات ورزشی و تکنیک های درمانی

8- استفاده از دستگاه الکتروتراپی برجیس صرفاً جهت درمان بیماری استفاده نمی شود بلکه برای پیشگیری بیماری های نامبرده (که افراد در خود مستعد می بینند) نیز بسیار مناسب می باشد.

9- تغییر فرکانس بسته به نیاز مصرف کننده (بیمار) با قابلیت تنظیم شدن فرکانس از حالت فارادیک یه حالت تنس

قابلیت تنظیم جهت عملکرد دستگاه (زمان تولید پالس و استراحت) در خروجی دستگاه .

10- تایمر فرمان جهت تنظیم زمان درمان از 1 الی 20 دقیقه.

فیزیوتراپی جهت لاغری :

از دستگاه فارادیک برجیس میتوانید جهت متراکم کردن چربی های بدن استفاده کنید.

ارسال پالس های الکتریکی در فرکانس پایین میتواند به چربی های بدن فشار وارد کرده و کم کردن سایز را در کوتاهترین زمان تجربه کنید.

با حداقل روزی 20 دقیقه استفاده از دستگاه فارادیک میتوانید روزی 1 سایز را از حجم خود کم کنید. فقط کافیست سایز خود را در روز اول اندازه گیری کرده و پس از 10 روز سایز خود را دوباره اندازه بگیرید، کاملا متوجه کم کردن حجم چربی ها در موضع مورد نظر خواهید شد.

حسن استفاده از این سیستم در این است افرادی که در موضع مورد نظر دچار انباشتگی چربی می باشند بدون هیچگونه رژیم غذایی می توانند نسبت به کم کردن سایز خود در کوتاهترین زمان اقدام نمایند.

افرادی که دچار چاقی های مفرط می باشند و یا به دلیل زایمان دچار افتادگی های پوستی شده اند می توانند از این روش جهت از بین بردن آثار پوستی و یا افتادگی های پوستی استفاده نمایند.

استفاده از دستگاه فارادیک می تواند در نقاط مختلف بدن حتی در صورت که افراد دارای چاقی می باشند بسیار موثر باشد و فرد در کوتاهترین زمان نسبت به کوچک کردن سایز اقدام نماید.

این روش کم کردن حجم و لاغری هم از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه بوده و هم بدون هیچگونه عوارض جانبی می باشد.

مصرف داروهای لاغری به مرور زمان عوارض جبران ناپذیری بر جای می گذارند که شایع ترین آنها اشباع شدن کبد (گرفتن چربی دور کبد) می باشد که خود عامل خیلی از بیماری های دیگر نیز می گردد.

اما در این روش شما فقط در موضعی خاص اقدام به متراکم کردن چربی ها و تناسب اندام خود می نمائید و در حین اینکه چربی های زائد شما حجم خود را از دست می دهند در همان موضع عملیات عضله سازی هم صورت می گیرد. ( عضله هایی که مدتها در زیر بافتی از چربی بوده اند به مرور زمان تنبل شده اند ) و هم چنین خون را در آن موضع به گردش انداخته و عملیات اکسیژن رسانی به بافت چربی زیاد شده که باعث سوخت و ساز بیشتر در نتیجه از بین رفتن چربی ها در مدت زمان بسیار کم می شود.

برای سیگاری ها !

افرادی که اعتیاد به سیگار و دیگر دخانیات نیکوتین دار پیدا کرده اند در صورت عدم استعمال دخانیات دچار وسوسه هایی برای استعمال دخانیات ویا درد , در نقاط مفصلی خود بدلیل کمبود نیکوتین بدن خود میشوند. دلیل اینگونه وسوسه ها و دردها اختلال در پیام رسانی سیستم عصبی به مغز میباشد. در رشته های اعصاب بدن انسان فاصله هایی وجود دارد که بین این فاصله ها را ماده ای به نام نورون تشکیل داده. نورون ها کار انتقال و حمل دستورهای حرکتی را به مغز انجام میدهند.

یعنی مانند پلی بین رشته های عصبی قرار گرفته اند و , وظیفه انتقال پیام به مغز را انجام میدهند. استعمال دخانیات و یمصرف نیکوتین به مرور زمان باعث از بین رفتن این نورون ها میشود و کار پیام رسانی به مغز مختل میگردد. به تدریج با از بین رفتن نورون ها , نیکوتین جایگزین این ماده شده و فرد در صورت عدم ستعمال دخانیات نیکوتین دار دچار استرس ، سر درد ، بد خلقی ، اضطراب ، افسردگی و گاها درد در ناحیه مفصلی میگردد. در این هنگام فرد با استعمال دخانیات و , وارد کردن نیکوتین به بدن خود احساس آرامش مقطعی میکند و سپس با از بین رفتن نیکوتینی که جایگزین نورون های عصبی شده فرد مجدد دچار وسوسه جهت استعمال دخانیات میگردد. و به تدریج فاصله زمانی مصرف دخانیات در افراد کم میشود. نورون ها در رشته های عصبی جزو بافت های ترمیمی محسوب میشوند. یعنی با کم کردن مصرف دخانیات و بتدریج قطع کردن مصرف نیکوتین دوباره بافت های نورونی در رشته های عصبی ترمیم میشود) ولی تا زمانی که فرد نیکوتین وارد بدن خود کند این ترمیم و بازسازی انجام نمیشود.


دستگاه  (تنس) TENS با ارسال پالس های الکتریکی سوزنی (مشابه طب سوزنی) به سطح پوست و رشته های عصبی باعث تحریک رشته های عصبی شده و در آن موضع بدن ماده ای به نام آندروفین ترشح میکند. آندروفین ماده ای است که توسط رشته های عصبی در صورت تحریک ، از خود ترشح میکنند که جایگزین نورون ها و یا همان نیکوتینی میشود که کار پیام رسانی به مغز را انجام میدهند. وهمچنین باعث تسکین درد میشود.

افرادی که دچار اعتیاد به مواد دخانی نیکوتین دار هستند میتوانند با استفاده مداوم ( هر زمانی که احساس نیاز به صرف دخانیات پیدا کردند ) این روش را به تدریج جایگزین مصرف نیکوتین کنند تا با کم کردن و قطع نیکوتین دوباره نورون ها در رشته های عصبی بازسازی شوند و فرد با همت و پشتکار خود از مصرف اینگونه مواد صرف نظر کند. این محصول برای کسانی که تصمیم به ترک مصرف دخانیات گرفته باشند تاثیر گذار بوده و فقط به بیمار کمک میکند تا در جهت ترک اعتیاد خود گامی موثر بردارد. دستگاه فیزیوتراپی دارای الکترودهایی از جنس کربن برای انتقال پالسهای الکتریکی به سطح پوست میباشد که فرد باید این الکترودها را در نقاط مفصلی حرکتی خود نصب کند زیرا بیشترین ارسال پیام های عصبی به مغز نقاط حرکتی فرد میباشد. مانند : زانو ، آرنج ، مفاصل متحرک انگشت های دست و پا ، شانه ها ، مچ پا و دیگر نقاط متحرک در بدن.

نقد و بررسی کاربران

احمد تعطیلی 1396-05-07

نظریه کارکرد و مفید بودن دستگاه

اینجانب تا کنون ۴ دستگاه از این نوع جهت خودم وبستگان خریداری کرده ام و از نحوه کار دستگاه وبرخورد مسولین فروش نهایت رضایت وتشکر را دارم

  سیدحسین عبدالهی 1396-05-03

  سوال

  این دستگاه چقدرواسه اسپاسم وگرفتگی عضله دست مفیدباشه ؟

   علی 1396-04-28

   عالی بود

   بسیار عالی و مفید.
   من برای درد گردن تهیه کردم و کاملاً راضی هستیم.
   با تشکر از زحمات تولید کنندگان خوب داخلی

    حامد 1396-03-13

    فیزیوتراپی

    سلام.اون دستگاه با چراغ قرمز فک کنم اولتراسوند فیزیوتراپی هست البته دقیق نمیدونم ولی احتمالا این بوده

     سیدحسین عبدالهیو 1396-02-31

     سوال

     باسلام دست چپ بنده براثرتصادف و 6 ماه تو کما بودن اسپاسم شدیدی داره که با2 سال فیزیوتراپی و کار درمانی درست نشده و تزریق آمپول بوتاکس هم تاثیری نذاشت چکار کنم ، مرسی ؟؟

      حامد 1396-02-10

      فیزیوتراپی

      یکی از همکارهام خریده میگه واقعا عالیه
      کلی هزینه فیزیوتراپ باید میداده
      به کل درد پاهاش قطع شده
      من هم به زودی سفارش میدم

       رضا 1396-01-23

       اسیب دیدگی ورزشی

       من رباط مچ ذستم دراثر ورزش اسیب دیده وحالت ورم ونیمه پارگی دارد که باید ترمیم شود اسیب دیدگیهای دیگر هم از قبیل رگ به رگ شدنم دارم ایا این دسگاه برای ترمیم رباطم خوب است

        سید مجتبی ا 1396-01-19

        خوب بود

        سلام من خریدم این دستگاه رو خیلی خوبه برای مچ پام گرفتم
        تقریبا مثل کلینک های فیزیوتراپی هست
        تشکر

         غلام رضا 1396-01-18

         سوال

         این دستگاه که برای لاغری استفاده بشه، برا روده ها و کبد مضر نیست؟ لطفا توضیح بدین

          محمد ح یدری کرمان 1395-07-07

          مشاوره

          پدرم بیمار وسالها حرکت زیادی ندارد هزینه فیزیوتراپی زیاده کدامیک برای تقویت عضلات مفیده قبلا ورزش میکرده پاهابش صدا دارند چطور باید بخرم با این شرح شما راغبم

           حمید گ 1394-06-24

           فیزیوتراپی

           سلام من پدرمو چندماه پیش همراهش رفتم فیزیوتراپی همچین وسیله ای را با کش وصل کردن به پاهای پدرم حالت چسبی داشت و نرم بود و حالا این دستگاه را از شما خریداری کردم اون چیه که با یک چراغ نور قرمز رو پاها و دستاش میکشید؟ دقیقا چه کاری میکنه ؟

           • 2 از 2 نفر این نقد را مفید دانسته اند .