کتاب ازدواج و زندگی مشترک مشاهده عکس بزرگتر

کتاب ازدواج و زندگی مشترک

بالاخره همۀ ما در زندگی به مرحلۀ ازدواج و انتخاب همسر می‌رسیم مطمئناً در این مرحله افراد مختلفی نظر ما را جلب می‌کنند که از این بین، تنها یک نفر را به همسری برگزیده و زندگی مشترک خود را با وجود او برنامه‌ریزی می‌کنیم.

2556

جدید

140,000 ریال

توضیحات

کتاب ازدواج و زندگی مشترک

بالاخره همۀ ما در زندگی به مرحلۀ ازدواج و انتخاب همسر می‌رسیم مطمئناً در این مرحله افراد مختلفی نظر ما را جلب می‌کنند که از این بین، تنها یک نفر را به همسری برگزیده و زندگی مشترک خود را با وجود او برنامه‌ریزی می‌کنیم. این مرحله که مهمترین و ابهام آمیزترین مرحلۀ ازدواج نیز محسوب می‌شود، مرحلۀ انتخاب همسر است.

رایج‌ترین نصیحت کلامی دیگران به ما در مرحلۀ انتخاب همسر بدین مضمون است:«سعی کن قبل از هر چیز شناخت خوبی روی طرف مقابلت پیدا کنی بعد اگر دیدی با تو تناسب داره و به درد هم می‌خورید، با هم ازدواج کنید.» اما اگر کمی دقیق‌تر شده و از او بپرسیم :«چگونه می‌توانم شخصیت طرف مقابلم را بشناسم و بفهمم که با من تناسب داره؟»، ممکن است پاسخ دقیق و روشنی برای سؤال ما نداشته باشد و نتواند ما را به درستی راهنمایی کند.

ازدواج و زندگی مشترک

 

اما واقعاً با طرح چه سوالاتی و با ارزیابی چه مواردی می‌توانیم شخصیت طرف مقابل خود را بشناسیم و بفهمیم که با ما تناسب دارد؟ بسیار دیده می‌شود که دخترها و پسرها، بر خلاف روابط و دوستی‌های بسیار زیبا و فرح‌بخش قبل از ازدواج، نمی‌توانند پس از ازدواج، زندگی زیبایی را تجربه کنند و دچار چالش‌های بزرگی می‌شوند. علت چیست؟ ....................................

 

فهرست مطالب

فصل1. سؤال‌هایی برای تناسب سنجی قبل از ازدواج

فصل2. نمایه یک ازدواج موفق

فصل3. عادی‌ها را فوق العاده کنید

فصل 4. شور و شوق را زنده نگاه دارید

فصل 5. ارتباط و تعامل دو طرفه

فصل 6. آنچه شما را آزرده می‌کند

فصل 7. مسائل و اختلاف‌ها را حل کنید

فصل 8. قبول اشتباهات و عذر خواهی

فصل9. پول و مسائل مالی

فصل10. مسائل جنسی

فصل11. انجام کارهای منزل

فصل 12. فرزند داری و گسترش خانواده

فصل13. مباحث شغلی

فصل14. فرصت‌های مجدد

فصل15. اعتیاد، تهدیدی برای خوشبختی

فصل16. انتخاب و کمک گرفتن از مشاور

فصل 17. برنامه ریزی برای آینده

فصل18. دو جسم، اما یک روح

فصل19. مطالعه و بررسی موردهای واقعی

نقد و بررسی کاربران