لگن بهداشتی بیمار - مدل PIP

- قابل استفاده هم برای مردان و هم برای زنان

-محافظت از حریم‌های شخصی

- ممانعت از انتشار بوهای ناخوشایند

- قابل شستشو توسط انواع دستگاه های شوینده

2676

جدید

829,000 ریال

مشخصات

وزن1527
جنس بدنهپلی‌پروپیلن
سایز۱۹۰ × ۳۳۵ × ۴۵۰ میلی متر

توضیحات

لگن بهداشتی بیمار

استفاده از لگن روشي رايج و بدون جايگزين براي جمع آوري ادرار و مدفوع بيماراني است که توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را ندارند. اين دسته شامل بازه‌ی بزرگي از بيماران مي شود، از افرادي که دوران نقاهتِ پس از عمل جراحي را سپري مي کنند تا بيماراني که اختلالات حرکتي دارند، به طور کلي تمامي بيماراني که توانايي استفاده از سرويس بهداشتي را شخصاً ندارند مي‌بايست از لگن استفاده کنند و اين امر باعث شده استفاده از لگن و لگن‌گذاري در مراکز درماني بسيار رايج باشد.

ویژگی ها:

- قابل استفاده هم برای مردان و هم برای زنان

-محافظت از حریم‌های شخصی

- ممانعت از انتشار بوهای ناخوشایند

- قابل شستشو توسط انواع دستگاه های شوینده

- قابل شستشو به صورت غیرماشینی

- جلوگیری از آلوده شدن پشت بیمار

- قابل ضدعفونی کردن با استفاده از انواع روش های اتوکلاو و یا روش های شیمیایی

- ممانعت از انتشار آلودگی و ايجاد عفونت

- جلوگیری از آلوده شدن تخت‌ها

- مهار و کنترل مواد دفع شده از بدن

- امکان قراردادن کیسه جمع‌آوری درون لگن

لگن بیمار

لگن بیمار

طراحي لگن‌هاي رايج کنوني به اوايل قرن بيستم يعني بيش از 100 سالِ پيش بر مي‌گردد و قديمي بودن و ناکارآمدي اين طراحي‌ها باعث شده است تا همواره دشواري هايي، هم براي بيمار و هم براي خدمه‌ی بيمارستاني براي استفاده از لگن وجود داشته باشد. براي مثال ناراحت بودن و ايجاد درد و فشار در بدن بيمار، دشواريِ استفاده از آن براي بيماران مؤنث، باز بودن بيش از اندازه‌ی دهانه، زننده و آلوده بودنِ کار با آن‌ها (در نتيجه‌ي آن ايجاد استرس و ناخشنودي در بيمار و پرستار) دشواريِ تخليه‌ی آن‌ها و... مواردي هستند که استفاده از لگن را سخت و آزاردهنده مي‌کنند. وجود اين مشکلات به خصوص براي انجام کاري که در محيط کلينيکال بسيار رايج و کاملاً اجتناب ناپذير است، ناخوشايند بوده و تأثير رواني منفي بر روي بيمار و پرستار مي گذارد.

لگن بیمار

لگن بهداشتي PIP با طراحي ارگونوميک و کارآمد اين نواقص را رفع کرده و استفاده از لگن را هم براي بيمار و هم براي پرستار بسيار آسانتر از گذشته نموده است.

يکي از مهمترين نکات در مورد اين وسيله اين است که استفاده از آن براي بيماران زن و مرد فرقي ندارد و بيماران زن در هنگام استفاده از آن همان راحتي را احساس مي کنند که مردان احساس مي کنند. لگن های معمولی، نه می توانند پوشش بصری ایجاد کنند و نه از انتشار بوهای ناخوشایند جلوگیری کنند؛ همچنین بیمار مجبور است عریان و بدون پوشش بر روی لگن دراز بکشد. وجود پوشش (سرپوش) برای اعضای تناسلی در اين لگن علاوه بر مخفی نگه داشتن اعضای بدن باعث کاهش انتشار بوهای ناخوشایند می شود.

لگن بیمار

دراز کشیدن بر روی لگن های استیل، سخت، سرد و ناراحت کننده است. لبه ی بسیار نازک و تیز آن ها بعد از مدتی به بدن بیمار آسیب می رساند و این جراحات ممکن است منجر به زخم بستر شود.

لگن بیمار

ساختار لگن های معمولی به گونه ای است که وزن بیمار توسط سطح کوچکی تحمل می شود و فشار موضعی زیادی را به پشت بیمار وارد می کند. هم چنین جریان یافتن ادرار در امتداد پشت بیمار می تواند باعث ايجاد زخم بستر شود. لگن بیمارPIP با داشتن سطحی 3.5 برابر بزرگتر از سایر لگن‌ها، بیشترین راحتی را برای بیمار فراهم می کند.

لگن بیمار

اين وسيله با داشتن سطحی گسترده وزن بیمار را به طور مطلوب و بهینه توزیع می نماید. کاهش فشار متمرکز روشی مؤثر برای جلوگیری از زخم بستر است. وجود فرورفتگی بر روی این وسیله در قسمت ستون فقرات، باعث ایمنی بیشتر و جلوگیری از درد حتی بعد از عمل جراحی می شود.

لگن بیمار

از دیگر مزایای این وسیله وجود دو دستگیره در طرفین و یک دستگیره در انتها که علاوه بر افزایش کنترل و تعادل بیمار، موجب تسهیل در قرار دادن لگن در زیر بیمار می‌شود.   

لگن بیمار

لگن بیمار

نقد و بررسی کاربران