تشک مواج امسیگ AM 30 مشاهده عکس بزرگتر

تشک مواج امسیگ Emsig AM 30

زخم های فشاری که با عنوان زخم بستر نیز شناخته می شوند در نتیجه ی کاهش جریان خون در بخش های استخوانی بدن مانند دنبالچه - پاشنه - سر و آرنج بوجود می آید. بیمارانی که مجبورند برای مدتی طولانی در بستر درمان باقی بمانند و قادر به تغییر موقعیتشان در بستر نیستند در صورتی که تدابیر لازم برایشان در نظر گرفته نشود مبتلا به زخم بستر خواهند شد.

2682

جدید

2,400,000 ریال

مقالات مرتبط

توضیحات

 ویدیوی مربوط به این محصول:

تشک مواج امسیگ AM 30

خصوصیات :

تشک مواج زخم بستر

فیلتر هوا در پمپ

توان خروجی هوای مناسب

پمپ سبک با حداقل لرزش و نویز

دارای سیکل زمانی

مصرف برق بسیار کم 7 وات

دارای سوراخهای بسیار ریز جهت تعریق و ضد حساسیت

قلاب نگه دارنده و پمپ به تخت

تشک حبابی 130 سلول هوا

قابلیت تنظیم فشار هوای درون تشک

سایز تشک 90*280 سانتی متر

لبه نگهدارنده جهت جلوگیری از لغزش تشک

استفاده بیمارستانی و خانگی

تشک مواج امسیگ

تشک های مواج برقی:

زخم های فشاری که با عنوان زخم بستر نیز شناخته می شوند در نتیجه ی کاهش جریان خون در بخش های استخوانی بدن مانند دنبالچه - پاشنه - سر و آرنج بوجود می آید. بیمارانی که مجبورند برای مدتی طولانی در بستر درمان باقی بمانند و قادر به تغییر موقعیتشان در بستر نیستند در صورتی که تدابیر لازم برایشان در نظر گرفته نشود مبتلا به زخم بستر خواهند شد. مطابق با شبکه ی تحقیقاتی آسیب های نخاعی زخم های بستر در رده های ۱(زخم بستر سطحی) تا ۴ (ایجاد عفونت و خطر مرگ) بسته به شدت آسیب وارده دسته بندی می شوند. استفاده از پدهای مواج برقی از بروز زخم بستر نوع ۱جلوگیری کرده و قاعدتا مانع از پیشرفت زخم بستر به سطوح بالاتر می شود.

تشک مواج امسیگ

نواحی تحت فشار :

ناحیه باتکس ( باسن ) _ پاشنه پا _ آرنج ها

 

علائم :

علائم اولیه شامل: حس حرارت در ناحیه تحت فشار _ مشاهده قرمزی . به چنین زخمی زخم درجه یک می گویند

زخم درجه ۲ : می توان یک زخم کوچک را با قرمزی و التهاب مشاهده کرد.

زخم درجه ۳ : عضلات را در بر می گیرد و شامل چرک و سلولهای مرده است .

زخم درجه ۴: آن قدر عمیق است که به استخوان رسیده و آن را نیز درگیر کرده است .

توجه داشته باشید که زخم بستر مانند کوه یخ است یعتی بافتهای زیرین بیشتر از آن چه به نظر می رسد درگیر شده اند .

 

پیشگیری :

پیشگیری از زخم بستر بسیار آسان است .

۱- جابجا کردن بیماری که قادر به حرکت نیست روی تشک به ۴ طرف طی شبانه روز ( هر هشت ساعت حداقل یک بار(

۲-ملافه تشک نباید خیس باشد . نباید سر باشد تا مریض روی آن سر بخورد زیرا باعث اصطکاک پوست و آسیب آن می شود . نباید چروک باشد

3-کنترل مداوم نواحی تحت فشار از نظر حرارت و خون رسانی بافت با لمس ناحیه . محل نباید داغ باشد . اگر انگشت خود را روی آن کمی فشار دادید و بر داشتید باید سریع صورتی شود .

۴-ماساژ مداوم نواحی تحت فشار .

۵-استفاده از تشک های هوا که فشار را یک نقطه متمرکز نمی کنند.

 

تشک مواج :

تشک مواج وسیله ای است برای جلوگیری از زخم بستر . اجزای تشک مواج از یک عدد موتور کمپرس هوا و یک عدد تشک باد شونده تشکیل می شود و کاربرد این تشک در بیمارانی که بستری هستند و از تحرک کمی برخوردارند بسیار مفید است. تشک مواج به وسیله ۲کانال مجزا فشار وزن بیمار بر روی بستر را در نقاط مختلف بدن جابه جا می کند و بدین وسیله از ثابت ماندن تمام فشار وزن بیمار در یک نقطه خاص جلوگیری می کند. تشک های مواج در مدل هایی به اصطلاح تخم مرغی و سلولی و سنسوری موجود است. مدل های تخم مرغی برای بیمارانی تا وزن ۹۰کیلوگرم و به مدت بستری حداکثر یکسال مفید است و مدل های سلولی برای بیمارانی تا وزن ۱۲۰کیلوگرم و به مدت بستری حداکثر ۴سال و مدل های سنسوری برای بیمارانی که چندین سال متوالی بستری هستند کاربرد دارد.

 

طرز استفاده از تشک های مواج :

تشک های مواج باید بر روی تشک هایی که نه بسیار نرم و نه بسیار سفت هستند مورد استفاده قرار گیرند (مانند تشک خوشخواب و یا ۳پتو روی هم بر روی زمین ). لازم به ذکر است که تشک هایی که بسیار نرم هستند باعث از بین رفتن کارایی تشک های مواج و تشک هایی که بسیار سفت هستند باعث آسیب رسیدن به بیمار می شوند. برای راه اندازی دستگاه باید ۲شیلنگ دستگاه را از یکسو به ۲خروجی موتور کمپرس و از سوی دیگر به ۲ورودی تشک متصل کرد. دستگاه را روشن کرده و به مدت ۲۰دقیقه صبر کنید و بعد یک ملحفه بر روی تشک پهن کنید و بیمار را روی تشک بخوابانید. لازم به ذکر است که موتور کمپرس دستگاه باید شبانه روز روشن باشد و هر ۲شبانه روز یک ساعت به دستگاه استراحت دهید در ضمن مصرف برق این دستگاه ها مانند یک لامپ کم مصرف می باشد پس نگران پول برق نباشید.    

نقد و بررسی کاربران