سرنگ انسولین مشاهده عکس بزرگتر

سرنگ های انسولین پیک PIC - بسته 30 عددی

• سوزن انسولین بدون درد

• تکنولوژی تراش سه گانه

• فن آوری الکتروپولیش

• مجهز به لنز بزرگ کننده

• پوشش سلیکونی

جدید

240,000 ریال

توضیحات

                            

  ویدیوی مربوط به سرنگ های انسولین  Pic :
  

 

سرنگ انسولین Pic - بسته 30 عددی

سبب تسهیل ورود سوزن به پوست و از بین رفتن درد تزریق می شود.

ویژگی ها :

• بدون درد
 
• تکنولوژی تراش سه گانه :   سبب تسهیل ورود سوزن به پوست و از بین رفتن درد تزریق می شود.
 
• فن آوری الکتروپولیش : سبب حذف براده های بسیار ریز از نوک و بدنه سوزن می شودتا سوزن با کم ترین اصطکاک و با حرکت نرم وارد پوست شود.
 
• مجهز به لنز بزرگ کننده :  در هر بسته ۳۰ تایی سرنگ Pic ، یک لنز بزرگ کننده می باشد که به بدنه سرنگ متصل شده و درجه بندی سرنگ را بزرگ تر نمایش می دهد که تزریق با دقت بیشتر انجام می شود.
 
• پوشش سلیکونی : پوشش سلیکونی روی سطح الکتروپولیش سبب تسهیل ورود سوزن به پوست و در نتیجه تزریق راحت و بدون درد می شود.
 
• ساخت کشور ایتالیا
 
 
• در سرنگ ۳۰ واحدی pic، هر خط معادل ۰٫۵ واحد می باشد.
 
• در سرنگ ۵۰ واحدی pic، هر خط معادل ۱ واحد می باشد.
 
• در سرنگ ۱۰۰ واحدیPic ، هر خط معادل ۲ واحد می باشد.
 
انتخاب سرنگ تزریق انسولین مناسب
 
برای انتخاب سرنگ مناسب سه نکته را در نظر بگیرید:
 
1. قطر سوزن انسولین
 
2. طول سوزن انسولین

3. حجم سرنگ انسولین
 
قطر سوزن : با واحدی به نام گیج اندازه گیری می شود.هرچه گیج بالاتر باشد قطر سوزن نازک تر است.سرنگ انسولین Pic با گیج ۳۱ موجود است.
 
طول سوزن : با واحدی به نام میلی متر اندازه گیری می شود.طول سوزن ، عمق تزریق را تعیین می کند.سرنگ های انسولین Pic با طول ۸ میلی متری موجود است.
 
حجم سرنگ : با واحدی به نام میلی لیتر (واحد) اندازه گیری می شود.حجم سرنگ ، میزان انسولین موجود در سرنگ راتعیین می کند. حجم سرنگ، میزان انسولین موجود در سرنگ را تعیین می کند.

•سرنگ های انسولین در حجم های  ۳۰ واحدی، ۵۰ واحدی و ۱۰۰ واحدی می باشد.

 

( سوزن انسولین 100 واحدی )
سایز سرنگ : 100 واحدی، طول سوزن :  8 میلی متر، گیج سر سوزن : 31
( سوزن انسولین 50 واحدی )
سایز سرنگ : 50 واحدی، طول سوزن :  8 میلی متر ،گیج سر سوزن : 30

( سوزن انسولین 30 واحدی )
سایز سرنگ : 30 واحدی ،طول سوزن :  8 میلی متر ،گیج سر سوزن : 30

انسولین چیست؟

انسولين ماده اي است كه از غده اي در بدن به نام پانكراس در قسمت بالاي شكم قرار دارد ترشح مي شود. انسولين قند خون را تنظيم مي كند. قند مواد غذايي با وجود انسولين وارد سلولها مي شود. از آنجايي که در افراد مبتلا به ديابت نوع 1، بدن انسوليني نمي سازد، اين افراد بايد انسولين مورد نياز خود را به شکل تزريقات روزانه به بدن خود برسانند. در ديابت نوع 2 که در آن يا انسولين به مقدار کم ترشح مي شود و يا در بدن نسبت به عملکرد آن مقاومت وجود دارد، در اکثر مواقع در طي چند سال پس از تشخيص ديابت نياز به به انسولين در فرد مبتلا ظاهر مي گردد و ديگر روشهاي قبلي درمان (مثل قرص هاي ديابت) قادر به کنترل قند خون نيستند. در ديابت حاملگي نيز بايد به منظور کنترل قند خون از انسولين استفاده کرد.

سرنگ انسولین پیک pic

شما براي تنظيم قند خون بايد طبق دستور پزشك انسولين تزريق نماييد.

متأسفانه بسياري از افراد ديابتي براي تزريق انسولين از سرنگ مناسب استفاده نمي‌كنند. فرد ديابتي بايد در مورد استاندارد بودن سرنگ خود آگاهي كافي داشته باشد.

نوسانات میزان انسولین

حتی در هنگام هضم غذا، به طور کلی ۱یا ۲ساعت بعد از وعده نیز ترشح انسولین از پانکراس، به طور یکنواخت و پیوسته نمی‌باشد بلکه در یک تنواب ۳تا ۶دقیقه‌ای نوسان می‌کند. این نوسان غلظت انسولین را از بیش از ۸۰۰پیکومول/لیتر به زیر ۱۰۰پیکومول/لیتر برساند. این نوسان از کاهش گیرنده‌های انسولین روی سلول‌های هدف جلوگیری می‌کند و کبد را در گرفتن انسولین از خون و کاهش انسولین خون یاری می‌کند. این نوسان برای درمان‌هایی که در آن از انسولین استفاده می‌شود بسیار مهم است، در واقع غلظت ایده‌آل همان غلظت نوسانی انسولین است نه یک غلظت زیاد و ثابت. در روش‌های جای گزینی انسولین، ساز و کار نوسان انسولین همیشه به صورت دقیق انجام نمی‌شود. این ساز و کار می‌تواند به صورت انتقال ریتمیک انسولین به سیاهرگ باب کبد یا انتقال سلول‌های جزایر لانگرهانس به کبدانجام گیرد. در آینده، پمپ‌های انسولین خواهند توانست این ساز و کار مهم را بهبود ببخشند.

 

انتخاب سرنگ تزریق انسولین مناسب

برای انتخاب سرنگ مناسب سه نکته را در نظر بگیرید:

 

قطر سوزن ، طول سوزن ، حجم سرنگ

قطر سوزن :  با واحدی به نام گیج اندازه گیری می شود.هرچه گیج بالاتر باشد قطر سوزن نازک تر است.سرنگ انسولین Pic با گیج ۳۱موجود است.

طول سوزن :  با واحدی به نام میلی متر اندازه گیری می شود.طول سوزن ، عمق تزریق را تعیین می کند.سرنگ های انسولین Pic با طول ۸میلی متری موجود است.

حجم سرنگ :  با واحدی به نام میلی لیتر (واحد) اندازه گیری می شود.حجم سرنگ ، میزان انسولین موجود در سرنگ راتعیین می کند. حجم سرنگ، میزان انسولین موجود در سرنگ را تعیین می کند.

محل تزریق انسولین

 تزریق انسولین به صورت زیر جلدی (زیر پوستی) در محلی که میزان مناسبی از چربی زیر پوست وجود دارد و اغلب بدون هیچ گونه درد و یا سوزشی انجام می شود. سرعت جذب انسولین، به محل تزریق بستگی دارد. محلهای تزریق انسولین به ترتیب سرعت جذب عبارتند از:

- اطراف ناف (محدوده 5 سانتی متری)

 -  پشت بازو

-  جلوی ران

-  روی باسن

محل تزریق را به صورت گردشی عوض نمایید. از تزریق انسولین در یک ناحیه ثابت که موجب ایجاد توده های چربی در زیر پوست و مانع از جذب به موقع انسولین می گردد، خودداری کنید.

 سرنگ انسولین پیک Pic

نکات مهم در تزریق انسولین :

مراحل تزریق انسولین

1- شستن دستها قبل از هر مرحله تزریق

2- در مصرف انسولین NPH شیشه را به آرامی بین دو کف دست بغلطانید.

3- سر پلاستیکی شیشه انسولین را با پنبه الکی تمیز کنید. 

4- به میزان انسولین مورد نیاز هوا وارد شیشه کنید. 

5- شیشه را برگردانده و میزان انسولین لازم را وارد سرنگ کنید.

6- در تزریق دو نوع انسولین ابتدا کریستال، سپس NPH را داخل سرنگ کنید و 15-5 دقیقه بعد تزریق کنید.

7 - حباب اضافی سرنگ را پس از کشیدن دارو و با زدن چند ضربه به بدنه سرنگ و فشار به پیستون خارج کنید.

8 -  زاویه تزریق در افراد چاق و لاغر با هم متفاوت است. در افراد چاق در ناحیه قدامی رانها و بازوها، ابتدا باید پوست کشیده شده و با زاویه 90 درجه سر سوزن را وارد کرد. اما در افراد لاغر در بازوها 45 درجه است.

9 - اگر بعد از تزریق محل دردناک شده و یا مایع از آن خارج می شودمحل تزریق را به مدت چند ثانیه فشار دهید.

سرنگ انسولین Pic

 

نگهداری انسولین

 انسولین هرگز نباید منجمد شود یا در دمای بیش از 27درجه سانتیگراد نگهداری گردد. انسولین را تا یک ماه می توان در حرارت اتاق نگهداری کرد. اگر در مدت یک ماه مصرف نشود باید در یخچال گذاشته شود، زیرا در غیر این صورت قدرت اثر خود را از دست خواهد داد.

آماده سازی و تزریق انسولین : انسولین کدر و شیری رنگ را باید قبل از مصرف با برگرداندن آرام ویال و غلطاندن آن در بین دو دست کاملا مخلوط کنید و بیمار باید یاد بگیرد که چگونه انسولین را با مقدار صحیح درون سرنگ بکشد و همچنین ضمن استفاده از سرنگ شرایط استریل را رعایت نماید،هنگام گذاشتن سرپوش سوزن نکات ایمنی را رعایت کند و سرنگهای استفاده شده را در یک ظرف پلاستیکی محکم (ظرف خالی مواد شوینده) بیندازد.

سرنگ انسولین Pic سلامت بازار

نقد و بررسی کاربران

مجیدعبدالهی 1396-04-13

سرنگ

سلام راحت شدم حتی فکرمیکنم دیابت من خوب شده