جوراب دیابت الیاف بامبو ورنا مشاهده عکس بزرگتر

جوراب دیابت الیاف بامبو ورنا Verna

لطافت بسیار بالا

جوراب آنتی باکتریال

عدم استفاده از کش و عدم وجود درز در بافت محصول

استفاده از نخ بامبو در جوراب جهت استفاده افراد دیابتی با پاهای حساس

دارای تاییدیه تجهیزات پزشکی

 

جدید

450,000 ریال

  • مردانه
  • زنانه

مشخصات

رنگمردانه ( سرمه ای، مشکی، طوسی ) - زنانه ( مشکی، سفید )
جنسنخی الیاف ضد حساسیت
کشور سازندهایران
برندVerna

توضیحات

جوراب دیابت الیاف بامبو ورنا Verna

 

جوراب دیابت با ویژگی های :

لطافت بسیار بالا

انتی باکتریال

عدم استفاده از کش و عدم وجود درز در بافت محصول

استفاده از نخ بامبو جهت استفاده افراد دیابتی با پاهای حساس

دارای تاییدیه تجهیزات پزشکی

 

از دیگر ویژگی های این محصول :

کاهش احتمال عفونت در پاها در اثر بافت ویژه هوا رسان

کاهش احتمال ایجاد زخم در پاها به علت عدم وجود کش و درز در جوراب

نرمی و راحتی بسیار با استفاده از الیاف بامبو

جلوگیری از بوی بد پا در اثر خاصیت آنتی باکتریال و آنتی میکروبیال 

زیبا، بادوام و مناسب برای پاهای حساس

کنترل کننده رطوبت سطح پاها

 

دیابت چیست؟

دیابت یک بیماری مزمن و مادام العمر است که در آن سطح قند موجود در خون بالاتر از حد استاندارد میباشد . انسولین هورمنی است که توسط غده پانکراس تولید و ترشح میشود ، هدف از ترشح این هورمن کنترل میزان قند خون میباشد ,که دیابت به علت ترشح نشدن انسولین و یا بدلیل مقاومت بدن در برابر انسولین و یا هر دو علت ایجاد میشود .

دیابت و پاها

جوراب دیابت

 توصیه به افراد مبتلابه دیابت

پیشگیری ، مهمترین عامل :اولین و مهمترین روش برای جلوگیری از بروز مشکلات مربوط به زخم پای دیابتی ، عمل به تجویز پزشک برای کنترل دیابت ، فشارخون و کلسترول میباشد . بهترین روش جلوگیری از این مشکلات مراجعه به پزشک مربوطه و دریافت راهکارهای مناسب برای پیشگیری از زخم دیابتی در پاها میباشد .-هر روز پاهای خود را بازرسی کنید :کف پا و میان انگشتان پای خود را به صورت روزانه بررسی کنید برای بررسی مناسب کف پا میتوان از آینه استفاده نمود در صورت وجود تاول ، زخم ، ورم ، قرمزی و یا ترک ، هرچند هم که کم اهمیت به نظر بیایند ، موضوع را به پزشک خود مطرح کنید .-هر روز پاهای خود را بشوئید :پاهای خود را به صورت روزانه با آب ولرم و صابون ملایم بشوید و کاملاْ خشک کنید ، مخصوصاْ ما بین انگشتان پا . از شستشوی پاها با آب داغ و یا خیساندن پاها در آب برای مدت طولانی خودداری کنید . این عمل باعث خشک شدن پوست پا میشود .-پوست پای خود را مرطوب نگه دارید :پوست پای خود را با استفاده از مرطوب کننده ملایم ، مرطوب نگه دارید و از آغشته کردن ما بین انگشتان پا به کرم مرطوب کننده خودداری کنید ، مگر با تجویز پزشک مربوطه .

ناخن های پای خود را کوتاه نگه دارید

ناخن های پا را به صورت صاف کوتاه کنید و گوشه های ناخن ها به گونه ای کوتاه کنید که داخل گوشت انگشت نرود

 

خود درمانی نکنید

در صورت بروز میخچه ، پینه و یا فرورفتگی ناخن در گوشت پا و خوددرمانی نکنید و به پزشک و یا بهیار مراجعه کنید

 

همیشه جوراب و کفش مناسب بپوشید

حتی داخل منزل هم از پوشش مناسب برای پاها استفاده کنید ، احتمال قدم گذاشتن بروی اشیاء تیز و آسیب زننده زیاد است .

 

همیشه جوراب های تمیز بپوشید

جوراب های تمیز بپوشید و قبل از پوشیدن ، جوراب ها را از لحاظ وجود درز ، پارگی و هرچه که ممکن است درگردش خون پاها مشکل ایجاد کند ، بررسی کنید .

 

کفش مناسب بپوشید

کفش بایستی اندازه و مناسب پا باشد و در ناحیه پنجه تنگ نباشد . قبل از پوشیدن کفش ، داخل آن را برای وجود هرگونه زائده چک کنید . از پوشیدن کفش ها تنگ و کفش هایی که ممکن است به گردش صحیح خون در پاها آسیب بزند خودداری کنید .

 

 

PAD: Peripheral Arterial Disease

سطح بالای قند خون ، باعث خشک و نازک شدن سرخرگهای حامل خون ، اکسیژن و مواد مغذی شده و آسیب وارده به این سرخرگها باعث کاهش جریان خون در پاها و مسبب ایجاد درد در پاها میشود . کاهش جریان خون در سرخرگها سرعت التیام زخم و عفونت در پاها را بسیار کاهش می دهد، و به همین علت افراد مبتلا به دیابت پاهای بسیار حساسی دارند که باید پاهای خود را از بروز هرگونه زخم و عفونت حفاظت کنند . به صورت میانگین ۱۵٪افراد مبتلا به دیابت ، دچارزخم و عفونت در پاهای خود میشوند و از این میزان متاسفانه در حدود ۷۰٪موارد منجر به قطع عضو میشود

 

نروپاتی دیابت ( Diabetic Neuropathy )

سطح بالای قند خون به عصب های پیغام رسان پاها صدمه میزند . آسیب دیدن این عصبها باعث تیر کشیدن پا ، احساس خواب رفتگی ، سوزش و در نهایت باعث لمس شدن پاها یا ضعیف شدن حس لامسه در پاهامیشود . از بین رفتن حس لامسه مشکلاتی را برای احساس درد ، فشار ، گرما و سرما ایجاد می کند . به صورت تقریبی ۵۰درصد افراد مبتلا به دیابت ، دچار برخی از حالات اختلال عصبی یا نروپاتی میباشند که در عصب های پا ایجاد میشود و نشانه های آن در افراد مختلف متفاوت است ، و این بیماری فقط توسط پزشک قابل تشخیص میباشد .

 

 


جوراب دیابت با جورابهای معمولی چه تفاوتی دارد ؟

این جوراب بایستى خواص ویژه اى داشته باشند از جمله اینکه این جورابها بایستى لطیف باشند و همچنین این جورابها بایستى محیط پا را تا حد ممکن انتى باکتریال نگه دارند تا جلوى رشد عفونت و باکترى گرفته شود.فشار وارد نکردن به سطح پا نیز از دیگر خواص این محصولات است.

جوراب دیابت پنج انگشتی ورنا Verna از مدل های دیگر این محصول است.

نقد و بررسی کاربران